Finansował "X-Mena" i "Avatara". Teraz zajmie się finansami USA

Świat
Finansował "X-Mena" i "Avatara". Teraz zajmie się finansami USA
PAP/EPA/SHAWN THEW

Senat USA zatwierdził w poniedziałek desygnowanego przez prezydenta Trumpa, Stevena Mnuchina na stawisko szefa resortu finansów, który w zamiarze Białego Domu ma być kluczowym promotorem reformy fiskalnej, deregulacji finansowej i dyplomacji ekonomicznej.

Za zatwierdzeniem 53-letniego Mnuchina na stanowisku ministra finansów głosowali przede wszystkim senatorowie republikańscy. Senator Joe Manchin z Wirginii Zachodniej był jedynym Demokratą, który poparł tę nominację. Przeszła ona stosunkiem głosów 53 "za" do 47 "przeciw".

 

W stanie Wirginia Zachodnia w wyborach prezydenckich zdecydowanie wygrał Donald Trump - przypominają agencje.

 

Mnuchin jest absolwentem Uniwersytetu Yale, był szefem finansowym kampanii Trumpa. Zaczynał swoją karierę w banku Goldman Sachs, gdzie pracował przez 17 lat. Następnie stworzył własny fundusz hedgingowy i zaczął finansować takie przeboje kinowe jak "X-Men" czy "Avatar".

 

Będzie egzekwować wszystkie sankcje wobec Rosji

 

Podczas przesłuchań w Senacie Mnuchin zadeklarował, że resort finansów USA będzie egzekwować wszystkie sankcje wobec Rosji, chyba że zostanie zawarte jakieś porozumienie między Waszyngtonem a Moskwą.

 

- Prezydent dał bardzo jasno do zrozumienia, że zmieni te sankcje tylko pod warunkiem, że dostanie lepsze porozumienie i otrzymamy coś w zamian, czy to w kwestii broni jądrowej, czy w innych dziedzinach - oświadczył.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie