Arłukowicz: kierowca seicento pierwszą ofiarą upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości

Polska

- Prokuratura w 12 godzin postawiła zarzut kierowcy seicento, wszystko wie, mimo że nie odczytała wskaźników, a szef MON staranował 8 samochodów i gdzie jest prokuratura, zarzuty? To jest sprawiedliwe państwo? To jest symboliczny moment. Na przykładzie młodego kierowcy będziemy obserwowali, co się będzie działo z polskim wymiarem sprawiedliwości - powiedział "Gość Wydarzeń" Bartosz Arłukowicz.

- Ten młody człowiek będzie pierwszą ofiarą upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości - powiedział poseł PO. - Dostał zarzuty 12 godzin po wypadku, bez biegłych, bez ekspertów, a szef MSWiA publicznie mówi, że jakim prawem adwokat podważa ustalenia prokuratury. Gdzie my żyjemy? W Bantustanie? Żyjemy w środku nowoczesnej Europy, gdzie minister dziwi się, że młody człowiek ma adwokata. To powinno nam wszystkim zapalić czerwoną lampkę, co się z naszym państwem dzieje - podkreślił Arłukowicz.


"Religa był odważny w przeciwieństwie do Radziwiłła"


Zdaniem byłego ministra zdrowia, ustawa o sieci szpitali, którą proponuje minister zdrowia Konstanty Radziwiłł to "jeden wielki znak zapytania z bardzo wielką kropką". - Ta kropka pokazuje, że minister nie rozumie tego, co robi i co proponuje - podkreślił.


- Proponował już to kiedyś Zbigniew Religa, tylko Religa był odważny w przeciwieństwie do Radziwiłła. Powiedział wprost, że wiąże się to z zamknięciem 200 szpitali w Polsce - wyjaśnił.


"Radziwiłł działa w sposób nieprzewidywalny"


- Radziwiłł ucieka przed wszystkimi, nie pokazuje się, w tajemnicy wprowadza inne projekty na rząd, bo boi się debaty - dodał Arłukowicz. Na pytanie Beaty Lubeckiej, jakie ustawy minister w tajemnicy wprowadza na rząd, poseł PO odpowiedział: "na walentynki rząd przyjął wam ustawę, która wprowadza, że tabletka antykoncepcyjna tzw. dzień po, jest na receptę".


- W związku z tym kobiety, które będą potrzebowały ratunku w trudnej sytuacji, gdzie mają zakres czasowy i potrzebują pomocy pilnie, będą musiały iść do lekarza. A lekarz ma klauzulę sumienia, którą coraz mocniej budujemy. W takiej Polsce żyjemy  - podkreślił Arłukowicz.


- To jest minister, który działa w sposób nieprzewidywalny - powiedział o Radziwille.

 

Ustawa o sieci szpitali

 

Rada Ministrów nie zajęła się we wtorek ustawą wprowadzającą sieć szpitali. Rząd ma się nią zająć w przyszłym tygodniu - poinformował wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który pod nieobecność premier Beaty Szydło prowadził wtorkowe posiedzenie rządu.

 

Resort zdrowia proponuje utworzenie systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieci szpitali. Ministerstwo zapewnia, że dzięki projektowanym zmianom opieka nad pacjentami będzie lepsza i bardziej całościowa. Nowe rozwiązania - jak przekonuje MZ - mają ułatwić zarządzanie szpitalami. Ich celem jest także m.in. zagwarantowanie ciągłości i stabilności finansowania.

 

Polsat News, polsatnews.pl PAP

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze