Zatrzymani ws. znęcania się nad bezdomnym. Strzelano do niego z wiatrówki

Polska

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy mieli przez kilka tygodni przetrzymywać 44-letniego bezdomnego i znęcać się nad nim. Do mężczyzny m.in. strzelano z wiatrówki. Na jego ciele znaleziono liczne rany po śrucie

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy starogardzkiej policji Marcin Kunka sprawa miała swój początek w niedzielę wcześnie rano, kiedy to miejscowe pogotowie ratunkowe poinformowało policję o udzieleniu pomocy medycznej 44-letniemu mężczyźnie, na którego ciele znaleziono liczne obrażenia, w tym rany zadane śrutem.

 

– Większość śrutu została usunięta w warunkach sali operacyjnej przez lekarza dyżurnego – powiedział Polsat News Maciej Mączkowski ze szpitala w Starogardzie Gdańskim.

 

Broń, maczety i drewniane pałki

 

Kunka wyjaśnił, że funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, ustalili wstępnie, że poszkodowany mógł być przez ostatnich kilka tygodni przetrzymywany przez dwóch mężczyzn w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim. W niedzielę policja zatrzymała w tej sprawie 23-letniego mieszkańca Starogardu, a w poniedziałek rano - 40-latka mieszkającego w tym samym mieście.

 

23-latek w momencie zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Ponad 170 gramów narkotyków, a także papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczono w mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna. W lokalu tym znaleziono również długą i krótką broń pneumatyczną oraz śrut a także maczety, noże myśliwskie, sztylety i drewniane pałki.

 

Kunka poinformował, że niewykluczone iż jeszcze w poniedziałek mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty dotyczące m.in. znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i uszkodzenia ciała, a - w przypadku jednego - także posiadania środków odurzających.

 

 

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie