Waszczykowski: w BOR powinny nastąpić pozytywne zmiany

Polska
Waszczykowski: w BOR powinny nastąpić pozytywne zmiany
PAP/Radek Pietruszka

BOR powinny nastąpić pozytywne zmiany, żeby takie wypadki jak piątkowy już się nie zdarzały - powiedział w poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski.

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Andory, Waszczykowski był pytany przez dziennikarzy o to, jakie zmiany powinny nastąpić w Biurze Ochrony Rządu po piątkowym wypadku z udziałem premier Beaty Szydło.

 

- Nie wiem, jakie zmiany powinny nastąpić w BOR-ze, powinny nastąpić pozytywne, aby takie wypadki się nie zdarzały - ocenił szef polskiej dyplomacji.

 

Dopytywany o opinię na temat pojawiających się propozycji zmian dotyczących ochrony najważniejszych osób w państwie - m.in. poprzez utworzenie Narodowej Służby Ochrony i zwiększenie kompetencji funkcjonariuszy - powiedział: - Nie mam pojęcia. Nie jestem specjalistą od bezpieczeństwa osób chronionych, więc nie odpowiem na to pytanie -.

 

"Zależy mi na tym, że być chronionym dobrze"

 

- Jestem sam osobą chronioną, więc zależy mi na tym, żeby być chronionym dobrze. Natomiast co trzeba zrobić - nie jest to moją kompetencją, żeby na ten temat ani dyskutować, ani się wypowiadać. I uważam, że im więcej się tym polityków będzie nie zajmowało, tym lepiej - zaznaczył szef MSZ.

 

Pytany, czy czuje się dobrze chroniony, minister odparł, że na razie nic mu się nie stało. - Więc, Bogu dzięki, chyba jestem - dodał.

 

Potwierdził również, że od piątku jest w kontakcie z premier Beatą Szydło.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie