Pogrzeb polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii w niedzielę w Libiążu

Polska
Pogrzeb polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii w niedzielę w Libiążu
Facebook/Wolontariat Misyjny Salvator

Pogrzeb Heleny Kmieć, Polki zamordowanej w Boliwii, odbędzie się w niedzielę w Libiążu - podano na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej. Jak poinformował bp Jan Zając uroczystości pogrzebowe będą trwały dwa dni.

W sobotę 18 lutego o godz. 19.30 u księży salwatorianów w Trzebini zostanie odprawiona msza św., po której przy trumnie będzie trwać czuwanie wolontariatu. Sobotnie uroczystości żałobne zakończy Apel Jasnogórski.

 

W niedzielę 19 lutego o godz. 15 w parafii św. Barbary w Libiążu rozpocznie się msza św., po której doczesne szczątki Heleny zostaną odprowadzone na cmentarz parafialny. Jak powiedział rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki, w pogrzebie będą uczestniczyć m. in. kard. Stanisław Dziwisz i bp Jan Zając.

 

Helena Kmieć - wolontariuszka misyjna - została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych.

 

PAP

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie