Otyłe tygrysy w chińskim zoo. "Niekorzystnie wyszły na zdjęciach"

Świat

W ostatnich dniach internet obiegły zdjęcia otyłych tygrysów syberyjskich zamieszkujących ogród zoologiczny Harbin w chińskiej prowincji Heilongjiang. Eksperci twierdzą, że zwierzęta zostały przekarmione przez opiekunów. Biją na alarm i wskazują na niewłaściwą dietę tygrysów. Władze zoo przekonują jednak, że dzikie koty... źle wyszły na zdjęciach.

Zdjęcia ukazały się w internecie tuż przed weekendem. Szybko stały się wizytówką ogrodu zoologicznego. Internauci wykorzystując fotografie tworzyli tak zwane memy.

 

Śmiech jednak szybko zamienił się w oburzenie. Pro zwierzęca fundacja "Born Free Foundation" twierdzi, że tygrysy syberyjskie zostały przekarmione przez opiekunów i turystów. - Te tygrysy są bardzo otyłe. To wskazuje na złą dietę, brak możliwości naturalnego zachowania i ćwiczeń - powiedział Will Travers, przewodniczący fundacji. Dodał, że "to nie jest śmieszne, te zwierzęta są chore".

 

"Indywidualna pomoc w zrzuceniu kilogramów"

 

Władze zoo tłumaczą, że wygląd zwierząt związany jest z panującymi obecnie w regionie mrozami. - Latem karmimy je około 6 kilogramami mięsa dziennie. Zimą natomiast podnosimy ilość pokarmu do ośmiu kilogramów dziennie dla każdego z nich. One potrzebują więcej jedzenia w okresie zimowym. Wtedy ich waga wzrasta o około 10 proc. - powiedział Liu Dan z chińskiego zoo.

 

Mężczyzna dodał, że niektóre tygrysy "mogą wyglądać grubo na zdjęciach", ze względu na "kąt, pod którym były robione fotografie".

 

Podkreślił jenak, że te zwierzęta, które są najbardziej otyłe, "zyskają indywidualną pomoc w zrzuceniu kilogramów".

 

metro.co.uk, CCTV, polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie