MON: Arkadiusz Siwko zrezygnował ze stanowiska prezesa PGZ

Polska
MON: Arkadiusz Siwko zrezygnował ze stanowiska prezesa PGZ
PAP/Piotr Polak

Arkadiusz Siwko zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, rada nadzorcza przyjęła rezygnację - poinformowała PGZ. Informację podało także MON. Na stanowisko prezesa RN powołała Błażeja Wojnicza, dotychczasowego prezesa Polskiego Holdingu Obronnego.

"Gratulacje dla nowego Prezesa Zarządu PGZ S.A." - napisał na Twitterze wkrótce po ogłoszeniu tych zmian minister obrony Antoni Macierewicz. "Dziękuję Prezesowi A.Siwko za dotychczasową pracę na tym stanowisku" - dodał minister.

 

Siwko był prezesem PGZ od 9 grudnia 2015 r.

 

 

Wojnicz był prezesem PHO od sierpnia 2016 r., wcześniej, od grudnia 2015 r. do sierpnia 2016 r., pełnił funkcję członka rady nadzorczej holdingu. Jest prawnikiem, w 2013 r. ukończył aplikację adwokacką. Jest również absolwentem studiów doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

PGZ podała, że Wojnicz posiada "wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w urzędach i instytucjach państwowych", m.in. w MON, BBN, Agencji Mienia Wojskowego oraz Kancelarii Prezydenta RP. "Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w prywatnych przedsiębiorstwach i kancelariach prawniczych oraz w toku własnej praktyki adwokackiej" - czytamy w informacji PGZ.

 

PAP 

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie