"Premier może upoważnić wicepremiera do prowadzenia Rady Ministrów". Beata Kempa w "Gościu Wydarzeń"

Polska

Premier Beata Szydło być może nie poprowadzi wtorkowej Rady Ministrów. O tym w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News poinformowała szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa. Podkreśliła, że premier Szydło czuje się bardzo dobrze i mimo że jest w szpitalu, może podejmować ważne dla kraju decyzje.

- Pani premier czuje się dobrze. Mam wielką nadzieję, że szybko powróci do obowiązków, ale przepisy prawa mówią, że może decyzje, jako premier, podejmować w każdym czasie. Może wydawać upoważnienia. Może np. upoważnić jednego z wicepremierów do prowadzenia Rady Ministrów we wtorek. Może tak być, ale wszystko jest w rękach lekarzy, ich decyzje są najważniejsze - powiedziała Kempa.

 

"Sprawa jest poważna" 

 

Kierowca samochodu, który zderzył się z rządową limuzyną przewożącą premier Szydło w sobotę usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

 

Prowadząca program Agnieszka Mosór zapytała szefową Kancelarii Premiera, czy nie dziwi ją, że, jak na razie, jedynym winnym w tej sprawie jest 21-letni kierowca seicento.  

 

- Mamy generalnie zasadę domniemania niewinności. O winie lub braku winy będzie przesądzał niezawisły sąd. Z tego co słyszymy, sprawa zostanie bardzo dokładnie zbadana. Sprawa jest poważna, także panujemy nad sytuacją i mam nadzieję, że zostanie wyjaśniona i zmiany będą dokonane - powiedziała Kempa.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie