Papież przestrzegł przed obrażaniem innych i zaznaczył, że cudzołóstwo to nie tylko zdrada, ale i pożądanie

Świat
Papież przestrzegł przed obrażaniem innych i zaznaczył, że cudzołóstwo to nie tylko zdrada, ale i pożądanie
PAP/EPA/CLAUDIO PERI

- Nie obrażajcie innych - apelował papież Franciszek do wiernych podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie w niedzielę. - Jesteśmy przyzwyczajeni do obrażania - dodał i podkreślił, że ludziom przychodzi to tak łatwo, jak powiedzieć "dzień dobry".

Zwracając się do tysięcy ludzi zebranych w południe na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: "Kto obraża brata, zabija go w sercu". - Proszę, nie obrażajcie - mówił.

 

Wzywał wiernych, by nie byli "fasadowymi chrześcijanami".

 

"Należy unikać obłudy"

 

W rozważaniach papież, tłumacząc nauczanie Jezusa, podkreślał, że zakaz zabijania dotyczy też wszystkich działań obrażających godność człowieka. Mówił o cudzołóstwie i wyjaśnił, że jest nią nie tylko zdrada małżeńska, lecz również pełne pożądania spoglądanie na kobietę. - Nie patrzcie złym wzrokiem pożądania na kobietę innego - apelował.

 

Przestrzegał też przed przysięganiem na Boga wyrażając opinię, że jest to "instrumentalne wykorzystywanie" Bożego autorytetu.

 

Franciszek wskazywał, że należy unikać obłudy w relacjach z innymi i przezwyciężyć klimat nieufności i wzajemnych podejrzeń, gdyż "zagrażają one pokojowi".

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie