Wyjątkowe tłumy w Wenecji. Rozpoczął się słynny karnawał

Świat
Wyjątkowe tłumy w Wenecji. Rozpoczął się słynny karnawał
Reuters

Tysiące ludzi w Wenecji obserwowały w sobotę paradę oświetlonych i udekorowanych łodzi, która zainaugurowała tegoroczny karnawał. Media zauważają, że ten tradycyjny prolog zabawy zgromadził w tym roku wyjątkowe tłumy, które opanowały całe miasto.

 

Tłumy ludzi szczelnie wypełniły oba brzegi kanału, skąd można było oglądać uroczystą regatę. Jak co roku nieodłącznym elementem inauguracji weneckiego karnawału były stoiska, gdzie serwowano tamtejsze tradycyjne pączki i grzane wino.

 

Na niedzielę zapowiedziano replikę regaty, na której również oczekuje się tysięcy turystów z Włoch i z całego świata.

 

Zakaz noszenia masek

 

W związku z zagrożeniem terrorystycznym władze miasta wprowadziły, podobnie jak w poprzednich latach, nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Na plac Świętego Marka wejść można tylko przez specjalne bramki kontrolne. W chwili przejścia przez nie uczestnicy karnawałowych zabaw muszą zdjąć maski.

 

W niedzielę 19 lutego kulminacyjne obchody otworzy Lot Anioła, czyli zjazd młodej wenecjanki na linach z dzwonnicy na placu.

 

27 lutego w teatrze La Fenice wybrana zostanie najpiękniejsza dziewczyna spośród 12 Marii, czyli młodych mieszkanek miasta. (PAP)

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie