Przebrał policjantów za "Anioły prewencji". Za karę nie dostanie nagród

Polska
Przebrał policjantów za "Anioły prewencji". Za karę nie dostanie nagród
Robert Stachnik/Kurier Szczeciński

Naczelnik prewencji sprawujący nadzór nad policjantami, którzy przebrani w stroje aniołów zabezpieczali Orszak Trzech Króli w Szczecinie, został ukarany naganą - poinformował w sobotę PAP rzecznik tamtejszej policji komisarz Przemysław Kimon.

- W wyniku zakończonego postępowania dyscyplinarnego naczelnik prewencji został ukarany karą nagany, polegającą na pozbawieniu go przysługujących mu nagród - wyjaśnił Kimon.

 

Jak wyjaśnił, naczelnik został uznany za winnego i ponosi on główną odpowiedzialność za przebranie trzech policjantów w stroje aniołów, którzy na koniach sprawowali służbę podczas Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przemaszerował ulicami Szczecina.

 

Narazili policję na śmieszność

 

- Ponadto z funkcjonariuszem, który w czasie zdarzenia sprawował funkcję kierownika referatu konnego, przeprowadzono rozmowę dyscyplinarną - dodał.

 

Kimon podkreślił, że do wszystkich funkcjonariuszy szczecińskiego referatu konnego zostało wysłane zalecenie, aby podobne zdarzenia w przyszłości nie miały miejsca, gdyż takie zachowanie naraża policję na śmieszność.

 

PAP

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie