Pierwszy tygodnik polsko-arabski. Na razie w czterech kioskach

Polska
Pierwszy tygodnik polsko-arabski. Na razie w czterech kioskach
ZPZGazeta/Twitter.com

Jak przekonuje Alzachrani Abdullach, wydawca i redaktor naczelny "ZPZ Gazety", pismo ma być adresowane nie tylko do społeczności muzułmanów mieszkających w Warszawie. Gazeta będzie drukowana w języku polskim, angielskim i arabskim. - Nieważna jest narodowość, religia czy przynależność kulturowa - mówi redaktor naczelny.

Tygodnik kosztuje 2 zł i na razie jest dostępny w czterech kioskach w stolicy.

 

Jak przekonuje redaktor naczelny, ma być to gazeta tworzona "dla ludzi, o ludziach i z ludźmi". Pomysłodawca twierdzi, że czytelnicy są zmęczeni negatywnym przekazem w mediach. Tematy podejmowane na łamach "ZPZ Gazeta" mają wzbudzać pozytywne emocje.

 

W trzech językach o Warszawie

 

Pismo będzie poświęcone stolicy. Jak powiedział w rozmowie z portalem WawaLove Alzachrani Abdullach, teksty będą redagowane w trzech językach - polskim, angielskim i arabskim, żeby zbliżyć do siebie odbiorców.

 

W konkursie "Best of the Best. For making Warsaw brighter" czytelnicy będą mogli głosować na ulubioną warszawską ulicę, restaurację czy... kobietę.

 

Dziennikarze mają też pisać o jakości usług w Warszawie, a tym samym wzbudzać "ducha współzawodnictwa wśród usługodawców"

 

Na razie redakcja pisma składa się z sześciu osób. Na Facebookowym profilu dziennikarze zachęcają do przesyłania własnych artykułów za wynagrodzenie.

 

 

 

 

  

wawalove.pl, polsatnews.pl

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie