Najciekawsze filmy dokumentalne świata. Wystartował Polsat Doku

Kultura
Najciekawsze filmy dokumentalne świata. Wystartował Polsat Doku
Polsat News

Produkcje Georga Clooneya i Stevena Soderbergha o pedofilach, Żołnierze Allaha i Święta wojna, Doktorzy śmierci - Mengele i inni - to zaledwie część liczącej ponad 700 godzin oferty najlepszych premierowych dokumentów z całego świata w jakości HD. W piątek, 10 lutego, wystartował Polsat Doku, nowy kanał tematyczny Polsatu.

- W Polsat Doku każdy znajdzie coś dla siebie. Coś co poszerzy horyzonty, pogłębi wiedzę o świecie, zachwyci lub zaszokuje. Pokażemy nagradzane na festiwalach, ambitne dokumenty oraz fascynujące, wysokobudżetowe produkcje adresowane do szerokiej publiczności - powiedział Radosław Sławiński, szef Polsat Doku.

 

Pedofile, przemytnicy, terroryści 

 

W ofercie m.in. kontrowersyjne filmy poruszające niewygodne tematy, jak np. wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha, wstrząsający dokument "Plac zabaw" o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi.

 

Z kolei "Rozszyfrować ISIS" pokazuje, jak ponad stu profesjonalistów z branży telewizyjnej z Europy na zlecenie Państwa Islamskiego przygotowuje propagandowe nagrania, których celem jest rekrutacja do ISIS. Seria "Przemytnicy" odkryje tajemnice międzynarodowego czarnego rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami, bronią.

 

 

Najbardziej gorące, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata zobaczymy z najbliższej perspektywy. Dokument "Żołnierze Allaha" to efekt pracy dziennikarza, który z ukrytą kamerą przeniknął do francuskiej komórki ISIS przygotowującej atak terrorystyczny.  Reportaż śledczy "Rosyjscy neo-naziści" pokazuje, jak działa jedna z najbardziej brutalnych, prawicowych grup ekstremistycznych świata.

 

Wojna islamu z chrześcijaństwem

 

Polsat Doku przedstawi nowe spojrzenie na historię w świetle najnowszej technologii badań i odkryć. Seria "Święta wojna" opowiadająca historię kilkusetletniego konfliktu islamu z chrześcijaństwem pokaże z szerszej perspektywy współczesny problem terroryzmu. "Zbrodnie wojenne aliantów" odkryją ciemną stronę wojsk amerykańskich, walczących o wolność okupowanych narodów.

 

Natomiast w szokującym dokumencie "Doktorzy śmierci - Mengele i inni" poznamy przerażającą prawdę o niemieckich, japońskich oraz amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach.

 

Głodne niedźwiedzie i sztuczna inteligencja

 

Do pasjonatów zwierząt adresowana jest seria "Miasto niedźwiedzi polarnych" o kanadyjskim miasteczku Churchill, które każdej jesieni odwiedza ponad tysiąc głodnych niedźwiedzi wędrujących do terenów łowieckich nad Zatoką Hudsona. "Mikropotwory" to program, w którym David Attenborough pokaże fascynujący świat owadów, skorpionów, pajęczaków. Znakomity cykl "Katastrofy, które wstrząsnęły światem" opowiada o największych trzęsieniach ziemi, tsunami, wybuchach wulkanów ostatniego stulecia.

 

W Polsat Doku będzie te oferta dla zainteresowanych badaniami, technologiami i eksperymentami naukowymi. Japońska seria "Rok 2045. Jaki będzie świat?" ukazuje naukową wizję bliskiej przyszłości, z której dowiemy się jak sztuczna inteligencja zmieni świat oraz czy człowiek pokona barierę dźwięku.    

 

W dokumencie "Katastrofy na morzu: dlaczego statki toną?" są nagrania z tonących statków.

 

 

Polsat Doku jest dostępny na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych.

 

Poniżej oferta i pasma nowego kanału:

 

Poniedziałek   SZOKUJĄCY ŚWIAT

Kontrowersyjne i szokujące filmy poruszające niewygodne i odważne tematy.  Naga prawda o współczesnym świecie, jego wynaturzeniach,  sferach życia objętych tabu oraz ludzkiej odmienności.

 

Plac zabaw

Wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha, wstrząsający dokument opowiada o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi.

 

Rodzina do wynajęcia

Ryuchi  z Tokio jest właścicielem jedynej na świecie  firmy, w której możesz wynająć przyjaciela, kolegę a nawet męża. Kim są jego klienci? Jaka osobistą tajemnicę skrywa ten japoński biznesmen?

 

Yes, We Fuck!

Kontrowersyjny dokument ukazujący temat tabu jakim jest seks wśród osób niepełnosprawnych.

 

Łowcy pedofilów

Wstrząsający dokument o przerażającej sytuacji dzieci z Kambodży, które są ofiarami seks-turystyki. To ogromny biznes generujący gigantyczne  zyski. Rzeczywistość jest przerażająca – dzieci są sprzedawane gangom nawet przez własnych rodziców.

 

 

Wtorek   PASJONUJĄCA WIEDZA

Tajemnice, niewyjaśnione zjawiska i zagadki. Najnowsze, fascynujące badania, odkrycia i eksperymenty naukowe.  Człowiek i świat pod lupą naukowców oraz badaczy tajemnic.

 

Rok 2045. Jaki będzie świat?

Japońska seria naukowa ukazująca wizję bliskiej przyszłości. Jak sztuczna inteligencja zmieni świat? W jakim stopniu człowiek pokona barierę czasu i przestrzeni? 

 

Katastrofy na morzu: Dlaczego statki toną?

Nagrania nakręcone na pokładzie tonących statków pomogą ekspertom w odpowiedzi na pytanie dlaczego nadal dochodzi do katastrof morskich pomimo postępu technicznego.

 

TOP 10 Największe tajemnice świata

Niezwykłe tajemnice i zagadkowe zjawiska w świetle najnowszych naukowych badań. Jakie są ukryte możliwości ludzkiego umysłu i woli? Co wiemy o prawdziwym przeznaczeniu świętych miejsc? Wiele dowodów świadczy o istnieniu obcych cywilizacji odwiedzających ziemię. Które z nich są autentyczne, a które spreparowane?

 

 

Środa  LUDZIE POZA PRAWEM 

Ciemne oblicze planety i ludzkiej psychiki. Analiza zbrodni, umysłów i metod działania największych przestępców ludzkości. Nieznane, ciemne fakty z życia wielkich gwiazd i celebrytów. 

 

Gwiazdy zbrodni. Jak mordercy stają się gwiazdami popkultury

Dlaczego Charles Manson,  Norman Bates czy Jason Bourne stali się ikonami zbrodni?

 

Napady, które wstrząsnęły światem

Najbardziej zuchwałe napady ostatniego stulecia. Krok po kroku prześledzimy przebieg wydarzeń – od planu, przez napad, po śledztwo.

 

Oskar Pistorious: jak było naprawdę?

Zabójstwo w afekcie czy tragiczna pomyłka?  Fakty są niejednoznaczne.  Dlaczego Pistorious zastrzelił swoją uwielbianą przez wszystkich modelkę?  Szczegółowa analiza  wydarzeń  tragicznej nocy w domu najsłynniejszego paraolimpijczyka.

 

Mafia - historia prawdziwa

Opowieść o powstaniu mafii w USA. Historia pięciu rodzin emigranckich, które urosły w potęgę - od przemytników alkoholu do królów podziemia - zamieniając zbrodnie w wielki biznes.

 

Bogaci i uniewinnieni

Historie  takich gwiazd jak Michael Jackson, Snoop Doggy Dog czy Robert Blake, które dzięki pieniądzom uniknęły kary za najcięższe przestępstwa – morderstwa, gwałty, pedofilię.

 

 

Czwartek  HISTORIA BEZ TAJEMNIC 

Tajne akta historii w świetle najnowszej technologii badań i odkryć.  Nowe spojrzenie na historię  i intrygujące interpretacje wydarzeń,  które wpłynęły na losy świata. 

 

Prostytutki wojny

Wszędzie tam gdzie są żołnierze i trwa konflikt, tam również pojawiają się domy publiczne. Dowódcy zawsze dbali o odpoczynek wojownika. Historia konfliktów wojennych ukazana z nieznanej dotąd perspektywy.

 

Świat rycerzy

Rewelacyjny serial dokumentalny o fascynujących czasach średniowiecznych rycerzy. Jak naprawdę wyglądało ich życie? Poznaj świat tajemniczych zamków, wspaniałych turniejów, śmiertelnych pojedynków oraz wyjątkowych obyczajów.

 

Tajna broń nazistów

Niemieccy inżynierowie postawili sobie na celu stworzenie najbardziej zaawansowanej technologii wojskowej na świecie. Cudowna broń miała zmienić losy wojny.

 

Doktorzy śmierci – Mengele i inni 

Szokujący dokument, w którympoznamy prawdę o nazistowskich, japońskich i amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach.

 

Zbrodnie wojenne aliantów

Ciemną strona historii wojsk amerykański walczących o wolność okupowanych narodów.

 

 

Piątek  FASCYNUJĄCA PLANETA

Niezwykłe piękno Ziemi w mikro i makro skali.  Dla wszystkich pasjonatów planety, fascynujących miejsc, ludzi, zjawisk i obyczajów. Bogactwo i różnorodność świata oraz niezapomniane podróże i przygody.

 

Ekstremalne drogi do szkoły

W najdalszych i najpiękniejszych zakątkach globu żyją dzieci, dla których droga do szkoły oznacza wyprawę pełną śmiertelnych niebezpieczeństw.

 

Rekiny atakują

Co jest przyczyną wzmożonych ataków rekinów na ludzi w ostatnich latach? Czy to wina ich drapieżnej natury czy może winien jest sam człowiek? 

 

Mikropotwory

David Attenborough przy wykorzystaniu najnowocześniejszych kamer pokaże fascynujący świat owadów, skorpionów, pajęczaków.

 

Uciec od zgiełku – najbardziej niesamowite hotele

Niezwykły przewodnik po najbardziej nieprawdopodobnych i zaskakujących miejscach odpoczynku w najdalszych zakątkach świata.

 

 

Sobota TYM ŻYJE ŚWIAT

Najbardziej gorące, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata w szerszej perspektywie.  Filmy i seriale, których twórcy trzymają rękę na pulsie wydarzeń i nie boją się stawić czoła bieżącym wyzwaniom oraz zagrożeniom współczesności.

 

Rozszyfrować ISIS

Ponad stu profesjonalistów z branży telewizyjnej z Europy na zlecenie ISIS, przygotowuje propagandowe filmiki, których celem jest rekrutacja.

 

Przemytnicy -  prawda o czarnym rynku

Tajemnice międzynarodowego czarnego rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami, bronią.

 

Kibole

Opowieść o najbardziej brutalnych kibolach świata. Wśród stadionowych chuliganów są księgowi, przedsiębiorcy, robotnicy i przestępcy. Mogą mieć równie dobrze 16 jak i 60 lat. Nie wiadomo kim są chuligani. Ale wiadomo, kim nie są. Otóż nie są kibicami piłkarskimi.

 

Farmy tygrysów

Tygrysom grozi wyginięcie ponieważ masowo zabijane są dla mięsa, skóry oraz dla walorów leczniczych. Szokujący dokument śledczy ukazujący czarny rynek handlu tygrysami, który przynosi miliardy zysków.

 

Rosyjscy neo-naziści

Infiltracja rosyjskiej grupy nacjonalistów, jednej z najbardziej brutalnych prawicowych organizacji ekstremistycznych świata. Rozmowy z jej członkami, szokujące materiały filmowe pokazujące ataki na cudzoziemców, podpalenia budynków i inne akty terroru

 

 

Niedziela  HIT DOKUMENT   

Najlepsze, nagradzane na największych, międzynarodowych  festiwalach filmy i seriale dokumentalne ze wszystkich zakątków świata! Fascynujące historie, które wydarzyły się naprawdę. Pozycja obowiązkowa dla najbardziej wymagających widzów.

 

Bojownicy północy

Na czym polega fenomen fanatycznych, islamskich ekstremistów i w jaki sposób udaje im się  werbować młodzież, a nawet dzieci?

 

Charlie Hebdo: 3 dni terroru

Trzymający w napięciu dokument o zamachu na redakcję magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo", w którym zginęło 12 osób, oraz obławie na zamachowców, która pochłonęła kolejne ofiary.

 

Pompeje - zaginiony świat

Eksperci przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii wykonali detektywistyczną robotę by odkryć jak wyglądały Pompeje w przeddzień zniszczenia, kim byli mieszkańcy  oraz jak wyglądały ich ostatnie chwile.

 

Kapitan i jego pirat

Wielokrotnie nagradzany na festiwalach wstrząsający dokument opowiadający historię porwania przez somalijskich piratów statku, którego kapitanem był Polak Krzysztof Kotiuk.

 

polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie