"Bezpieczna Zima z GOPR". Ferie w Szklarskiej Porębie

Kultura
"Bezpieczna Zima z GOPR" w Szklarskiej Porębie.
Galeria zdjęć (23)

Czy smartfon przydaje się na nartach? Jak rozpoznać pierwsze objawy hipotermii? Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo wychodząc w góry - o tym i innych ciekawych tematach opowiedzą Beata Cholewińska, Mariusz Abramowicz i Milena Rostkowska-Galant podczas weekendowych poranków w paśmie "Nowy Dzień z Polsat News" w Polsacie i Polsat News. Tym razem "Bezpieczna Zima z GOPR" zagości w Szklarskiej Porębie.

Ekipa Polsat News od kilku tygodni podróżuje po Polsce i promuje aktywny wypoczynek w ramach akcji "Bezpieczna Zima z GOPR".

 

Niemal każdy urlopowicz robi dużo zdjęć i nagrywa filmy. Gdzie je składować, aby mieć do nich łatwy dostęp? Jak dzielić się nimi w internecie? Na te pytania odpowie w sobotę ekspert. Wyjaśni również, jak na wyjeździe bezpiecznie korzystać z połączenia WiFi.

 

Ratownicy GOPR powiedzą o niebezpieczeństwach wynikających z nieodpowiedniego zimowego ubioru, który może doprowadzić do wychłodzenia organizmu. Wyjaśnią, jak rozpoznać objawy hipotermii. Pokażą również, jak zabezpieczają osoby ratowane przed wychłodzeniem.

 

 

Przygotowania do weekendowego programu trwają od kilku dni. Tak wyglądała praca dziennikarzy od kuchni:

 

 

 

W następnych tygodniach ekipa Polsat News odwiedzi kolejno:

  • 18-19 lutego Zakopane – Harenda,
  • 25-26 lutego Kluszkowce – Czorsztyn Ski.

Numer ratunkowy w górach: 601100300

 

Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. To specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR.

 

Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

 

Rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe "RATUNEK", która powstała we współpracy GOPR z siecią Plus i Paga Solutions. Aplikacja umożliwia kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi i pozwala zlokalizować miejsce, z którego zgłaszany jest wypadek z dokładnością nawet do trzech metrów.

 

Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku w górach jest na http://601100300.pl/

 

Polsat News

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie