Kokaina warta miliony euro znaleziona na plaży w Wielkiej Brytanii

Świat
Kokaina warta miliony euro znaleziona na plaży w Wielkiej Brytanii
PAP/EPA/HANDOUT

Ok. 360 kilogramów kokainy o rynkowej wartości blisko 60 mln euro znaleziono na dwóch plażach we wschodniej Anglii - podała w piątek odpowiadająca za walkę z przestępczością zorganizowaną agencja NCA.

Pierwsze torby zawierające paczki narkotyku znalazły w czwartek po południu osoby spacerujące po plaży niedaleko miasta Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk. Kolejne, nieco mniejsze paczki znaleziono w piątek rano na plaży kilka kilometrów na północ, w miejscowości Caister-on-Sea, również położonej nad Morzem Północnym.

 

Śledczy próbują teraz ustalić, skąd pochodziły torby z narkotykiem. Na plażach wszczęto poszukiwania ewentualnych kolejnych partii. Do mieszkańców i przyjezdnych skierowano apel, by w przypadku znalezienia na plaży kokainy natychmiast odnieść ją na policję.

 

Głównymi producentami kokainy są Peru, Kolumbia Boliwia. Kraje te produkują rocznie ok. tysiąca ton narkotyku, z czego mniej więcej jedna czwarta kierowana jest na rynek europejski. Część przybywa drogą morską, przez porty położone nam Morzem Północnym.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie