Wynajem aut na minuty. Sposób na korek na "zakopiance"

Polska
Wynajem aut na minuty. Sposób na korek na "zakopiance"
Facebook/Sixt rent a car Polska

Opcja wypożyczania rowerów na minuty okazała się dużym sukcesem w wielu polskich miastach. Teraz na krótki okres czasu można wynająć także i samochody. W Zakopanem i okolicach kierowcy mogą wypożyczyć auto i dojechać nim np. pod stok narciarski.

Dostępne są trzy punkty wynajmu: na zakopiańskich Krupówkach, Stacji Narciarskiej Kotelnica oraz Jurgów Ski. Auto można wypożyczyć w jednym miejscu, dojechać nim pod stok i oddać w pobliskim punkcie.

 

"Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy dla Twojej wygody wynajem na minuty. Korzystając z Sixt SmartRent wynajmiesz samochód, którym dostaniesz się do najważniejszych miejsc tego sezonu narciarskiego" - reklamuje usługę firma na swoim Facebooku.

 

Bez opłat za paliwo

 

Zgodnie z zasadami wypożyczenia, kierowca płaci tylko za wykorzystany czas wynajmu. Opłaty za paliwo oraz ubezpieczenie pokrywa firma Sixt. Kierowcy mogą także liczyć na szybką pomoc drogową w przypadku ewentualnej kolizji na drodze.

 

Minimalny czas wynajmu wynosi 25 minut. Jak informuje Robert Sobański z punktu w Kotelnicy, taki czas wypożyczenia auta wyniósłby kierowcę ok. 35 zł.

 

Należy zdążyć przed godz. 18

 

W każdym z punktów całodobowo dostępne są miejsca parkingowe. Odstawienie auta na parkingu nie oznacza jednak jego zwrotu.

 

Punkty wynajmu obsługują klientów przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10-18.

 

Oznacza to, że jeśli wypożyczający w porę nie zwróci pojazdu, będzie musiał poczekać z oddaniem auta do godz. 10 następnego dnia i ponieść w związku z tym dodatkowe koszty.

 

Tylko dla osób, które ukończyły 21 lat

 

Aby wynająć samochód, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Firma wypożycza pojazdy jedynie osobom, które ukończyły 21 lat i posiadają prawo jazdy dłużej niż trzy lata.

 

Kierowcy mogą wypożyczyć samochody BMW X1 z napędem 4x4 oraz akcesoriami do wygodnego przewożenia sprzętu narciarskiego. Możliwy jest także np. wynajem samochodu z fotelikami dla dzieci, czy uprawnienie do korzystania dla dodatkowego kierowcy.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie