Lenz do polityków PiS: macie "tuskolęk"

Polska

Dominik Tarczyński z PiS w programie "Tak czy Nie" powiedział, że rząd nie poprze Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej m.in. dlatego, że może mieć on postawione zarzuty w sprawie katastrofy smoleńskiej. Byłego premiera bronił poseł PO Tomasz Lenz. Zarzucił politykom PiS, że mają "tuskolęk".

- Człowiek, który w takcie amerykańskiej kampanii wyborczej jednoznacznej opowiada się za jednym z kandydatów, pisząc na Twitterze, że  "jeden Donald wystarczy" nie może piastować tak wysokiego stanowiska, bo takich rzeczy się nie robi - stwierdził Dominik Tarczyński, dodając, że jest więcej powodów, dla których Tusk nie może być szefem Rady Europejskiej.

 

Tomasz Lenz odpowiedział, że Jarosław Kaczyński obawia się, że kolejna kadencja nadal będzie budowała silną pozycję Tuska w Polsce i w Europie. - Wy się boicie Tuska, macie "tuskolęk" - oświadczył.

 

Program, którego tematem była pozycja Polski na arenie międzynarodowej, poprowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy Polska traci pozycję na arenie międzynarodowej?". Odpowiedzi: "NIE" udzieliło 57,5 proc. głosujących,  "TAK" - 42,5 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie