Plantacja marihuany w Legolandzie

Świat
Plantacja marihuany w Legolandzie
Flickr.com/Rob Young/CC BY 2.0

Brytyjska policja wykryła plantację marihuany na terenie należącym do parku rozrywki Legoland w Windsorze. Na terenie jednego z najpopularniejszych parków rozrywki znaleziono ponad 50 krzaków konopi o wysokości dochodzącej do metra.

Plantacja, wyposażona w specjalne oświetlenie i system nawadniający, ulokowana była w niewielkim, opuszczonym budynku znajdującym się na terenie należącym do Legolandu, ale poza granicami parku rozrywki, w miejscu niedostępnym dla odwiedzających.

 

Budynek położony jest w pobliżu wejścia do parku i miejsca gdzie goście parku mogą zostawiać swoje psy. Według miejscowej policji była to "profesjonalna uprawa".

 

- Możemy potwierdzić, że w należącym do nas opuszczonym budynku znaleziono nielegalne substancje psychoaktywne - powiedziała rzeczniczka Legolandu cytowana przez BBC. 

 

Policja zamknęła park

 

Plantacja została odkryta przypadkowo podczas "rutynowej kontroli" przeprowadzanej przez pracowników parku w poniedziałek. O znalezisku natychmiast powiadomiono policję, która po przybyciu na miejsce zamknęła park i rozpoczęła dochodzenie. - Będziemy wspierać organy śledcze w trwającym dochodzeniu - zapewniła rzeczniczka parku.

 

W związku ze sprawą do tej pory zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Postawiono im zarzuty produkcji marihuany.

 

BBC, Daily Mail

dk/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie