Małopolscy policjanci dostali maski antysmogowe

Polska
Małopolscy policjanci dostali maski antysmogowe
policja.pl

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła maski antysmogowe dla funkcjonariuszy w Małopolsce. Przede wszystkim otrzymają je policjanci pełniący służbę na ulicach.

Zakupione maski służą do zabezpieczenia układu oddechowego przed wdychaniem uciążliwych pyłów PM 10 i PM 2,5 oraz PM 0,3 związanych ze zjawiskiem smogu. Maska - przeznaczona do wielokrotnego użytku - składa się z m.in. wielowarstwowego materiału filtracyjnego i zaworu wydechowego.

 

Maski nieobowiązkowe

 

Jak poinformowała sierż. Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie do małopolskich policjantów pracujących w terenie trafiło już prawie 2 tys. masek antysmogowych. Ich używanie nie jest obowiązkowe. Policjanci mogą z nich korzystać podczas codziennej służby, nie tylko podczas smogu, lecz także w przypadku, gdy uznają, że trzeba się chronić przed cząstkami pyłu lub spalinami.

 

- Maski są przeznaczone w szczególności dla funkcjonariuszy pełniący służbę na ulicach m.in. z ruchu drogowego, prewencji, jak również z pionu kryminalnego - mówiła Zbroja-Zagórska.

 

Zużyte maski będą wymieniane na nowe.

 

polsatnews.pl, PAP

kan/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie