Ukrywał się w tajnym pokoju za komodą. Policja zatrzymała gangstera o pseudonimie Oława

Polska
Ukrywał się w tajnym pokoju za komodą. Policja zatrzymała gangstera o pseudonimie Oława
Policja

Łódzcy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 57-latka, uznawanego wcześniej za rezydenta grupy pruszkowskiej na Dolnym Śląsku. Gangster o pseudonimie Oława wpadł w małej wsi pod Wieluniem. Ukrywał się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Joanna Kącka z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że niewielkiej wsi w powiecie wieluńskim może się ukrywać Mieczysław M. ps. Oława poszukiwany od czerwca 2016 roku listem gończym za wymuszenia rozbójnicze i oszustwo.

 

Był notowany w Europie i USA

 

Policjanci obserwowali posesję, gdzie miał przebywać mężczyzna. Kiedy na podwórko wjechał samochód postanowili wykorzystać sytuację i wejść do domu. Jednak, jak powiedziała Kącka, kierująca autem, kiedy zorientowała się, że ma do czynienia z funkcjonariuszami, stała się agresywna i chciała uniemożliwić wejście do budynku. Została obezwładniona.

 

Policjanci rozpoczęli przeszukania domu. W jednym z pokoi zauważyli komodę, za którą, jak się okazało, było ukryte pomieszczenie zabudowane płytą kartonowo-gipsową. Tam ukrywał się poszukiwany 57-latek. Zaskoczony nie stawiał oporu.

 

Mężczyzna teraz trafi do więzienia w związku z wyrokiem za haracze i oszustwo przy sprzedaży samochodu. Wcześniej był wielokrotnie notowany nie tylko na terenie Polski, ale także Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych.

 

PAP

 

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze