Prezydent Syrii o "obiecującej" deklaracji Trumpa ws. walki z IS

Świat
Prezydent Syrii o "obiecującej" deklaracji Trumpa ws. walki z IS
PAP/EPA/YOUSSEF BADAWI
Aleppo, Syria.

Prezydent Syrii Baszar-el-Asad ocenił, że wskazana przez prezydenta USA Donalda Trumpa jako priorytet walka z Państwem Islamskim (IS) to obiecująca deklaracja, ale jest za wcześnie, by oczekiwać mocniejszych działań - podała we wtorek syryjska agencja SANA.

Wypowiadając się przed grupą belgijskich dziennikarzy, Asad miał również powiedzieć, że współpraca USA i Rosji w walce przeciwko islamistom miałaby pozytywne skutki.

 

- Uważam to za obiecujące, ale musimy poczekać. Jest jeszcze za wcześnie, by oczekiwać konkretnych działań - powiedział syryjski prezydent.

 

Trump deklaruje walkę z terroryzmem

 

Donald Trump, urzędujący od 20 stycznia prezydent Stanów Zjednoczonych, obiecywał w kampanii wyborczej przed wyborami z listopada ubiegłego roku zdecydowaną walkę z terroryzmem, a przede wszystkim z IS. Sugerował też, że za jego prezydentury polityka amerykańska wobec Syrii nie będzie tak jak do tej pory koncentrowała się na walce z reżimem Asada. Zwracał uwagę, że największym zagrożeniem dla USA jest IS.

 

Wkrótce po zwycięstwie wyborczym Trumpa Asad powiedział, że nowy prezydent USA będzie naturalnym sojusznikiem władz w Damaszku, jeśli włączy się w walkę z terrorystami; syryjski reżim za "terrorystyczne" uważa wszystkie ugrupowania zbrojnej opozycji, także te umiarkowane.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie