Za ślisko na szkołę. W gminie Szczecinek odwołano lekcje

Polska
Za ślisko na szkołę. W gminie Szczecinek odwołano lekcje
Polsat News

667 dzieci ze szkół w gminie Szczecinek nie poszło w poniedziałek do szkoły. Z powodu złych warunków na drodze wójt podjął decyzję o odwołaniu lekcji. Wszystko, jak mówi zastępca wójta, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów. Jeśli pogoda się nie poprawi, szkoły mogą być zamknięte także jutro.

Lekcje nie obywają się w trzech gimnazjach i pięciu szkołach podstawowych. W samym Szczecinku zajęcia odbywają się normalnie.

 

"Z naturą trudno się walczy"

 

Obserwujemy na bieżąco sytuację pogodową. Jeszcze dziś, najprawdopodobniej w godzinach wieczornych, zapadnie decyzja o tym, czy zajęcia zostaną odwołane również jutro - powiedziała polsatnews.pl wicewójt gminy Edyta Wieleba-Matyśniak.

 

Jak zauważyła, taka sytuacja zdarzyła się w gminie po raz kolejny. - Bywały bardzo śnieżne zimy, wtedy biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i kierowców, zajęcia również odwoływano - dodała.

 

- Służby komunalne cały czas pracują na drogach, posypują nawierzchnię. Z naturą jednak trudno się walczy - podsumowała wicewójt.

 

Lekcje nie przepadną

 

Zajęcia, które w poniedziałek ominęły uczniów, zostaną odpracowane w innym terminie. Możliwe, że będzie to weekend, jednak jak dodał wójt gminy Ryszard Jasionas, "jest wiele innych dni w roku, kiedy dzieci mają wolne, a mogą przyjść do szkoły i zrobią to z wielką chęcią".

 

polsatnews.pl, iszczecinek.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie