Trzy kolejne osoby zatrzymane ws. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie

Polska
Trzy kolejne osoby zatrzymane ws. afery reprywatyzacyjnej  w Warszawie
cba.gov.pl

CBA zatrzymało w Warszawie kolejne trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym reprywatyzacji w stolicy. To dwóch obecnych i jeden były urzędnik ratusza. Tydzień temu w ramach tego samego postępowania zatrzymano 5 osób.

"Zatrzymani zostali: Mariusz P. - Kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, Gertruda J.-F. - Naczelnik Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy i radca prawny Jerzy M., który w przeszłości pełnił funkcję koordynatora samodzielnego wieloosobowego stanowiska pracy radców prawnych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy" - podał w poniedziałek dział prasowy PK.

 

Wszyscy zostaną przewiezieni do Wrocławia, gdzie prowadzone jest śledztwo w sprawie reprywatyzacji w stolicy.

 

Rzeczniczka wrocławskiej prokuratury Anna Zimoląg powiedziała, że obecnie trwaja czynności z zatrzymanymi osobami.

 

Dodała, że zatrzymania wiążą się ze śledztwem, w którym wrocławska prokuratura postawiła już zarzuty pięciu osobom: b. urzędnikowi stołecznego ratusza Jakubowi R., jego rodzicom, specjalizującemu się w sprawach reprywatyzacyjnych adwokatowi Robertowi N. oraz architektowi Mariuszowi L.

 

13 postępowań

 

W sumie wrocławska prokuratura prowadzi 13 postępowań dotyczących zwrotu nieruchomości w Warszawie. Śledztwa prowadzone we Wrocławiu dotyczą przede wszystkim nieruchomości przy ulicach Nowogrodzkiej 18, Smolnej 17, Foksal 179, Brackiej 23, Placu Defilad 1 (dawna Chmielna 70), Kazimierzowskiej, Narbutta 60, Puławskiej 141, Schroegera 72 i 74 oraz Książęcej.

 

Postępowania dotyczą m.in. usiłowania doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzenie urzędników w błąd co do praw do spadku po byłych właścicielach nieruchomości. W postępowaniach tych badane są również działania funkcjonariuszy publicznych - m.in. z Biura Gospodarki Nieruchomości Urzędu m.st. Warszawy i Ministerstwa Finansów.

 

Polsat News, PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie