Transgraniczny pościg za Litwinem. Uciekał kradzionym Range Roverem

Polska

26-letni Litwin staranował Range Roverem blokadę niemieckiej policji i wjechał do Polski w okolicy przejścia w Osinowie Dolnym. Polaków poproszono o wsparcie w pościgu. - Dołączyli do niego policjanci z komisariatu w Chojnie oraz w Cedyni - powiedziała podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego szczecińskiej policji. Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 10.

Pościg prowadziła najpierw niemiecka policja, która próbowała zatrzymać do kontroli samochód na hamburskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca nie zatrzymał się, policjanci zorganizowali kolejną blokadę, rozłożyli na drodze kolczatkę, ale i ją uciekinier sforsował.


Kierowca dalej uciekał i wjechał na teren Polski, gdzie do pościgu przystąpili polscy funkcjonariusze. 

 

Porzucił auto, uciekał pieszo


1,5 km za granicą policjanci odnaleźli porzucony przy drodze samochód. Kierowca oddalał się od niego pieszo. - Został zatrzymany po krótkim pościgu. To 26-letni obywatel Litwy. Trafił do aresztu - powiedziała podkom. Mirosława Rudzińska.


Trwa ustalanie skąd pochodzi pojazd oraz czy zatrzymany Litwin ukradł samochód  za co grozi do 5 lat więzienia, czy był paserem - za co grożą 3 lata więzienia.

 

polsatnews.pl

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie