"Nie miłosierdzie, ale polityka" - poseł PiS o inicjatywie Karnowskiego

Polska

Polski spór o syryjskie sieroty. Poseł PiS Waldemar Buda w programie "Tak czy Nie" zarzucił prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu, że w sprawie przyjmowania dzieci z Aleppo nie kieruje się miłosierdziem, tylko polityką. Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej odparł, że postawa rządu wobec uchodźców pokazuje hipokryzję władzy.

- Hipokryzję Brudzińskiego, Kaczyńskiego i Szydło, którzy klękają w każdym miejscu w Polsce, jeżdżąc na polityczne msze. To zmusza mnie do tego, żeby powiedzieć, że jest nowa wiara w polskim kościele: ludzie praktykujący, ale niewierzący - stwierdził Tomczyk na antenie Polsat News.

 

- Człowiek, który mówi, że nie obetnie włosów do momentu aż PiS przestanie rządzić, który przeciwstawia się programowi "500+" na polskie dzieci i obniża świadczenia na rzecz domów dziecka w Sopocie nie jest wiarygodnym partner do rozmowy - odpowiedział poseł Buda, mówiąc o Karnowskim.

 

Program poprowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy Polska powinna przyjąć sieroty z Aleppo?". Odpowiedzi: "NIE" udzieliło 62,3 procent głosujących, "TAK" - 37,7 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie