Polscy policjanci gotowi na ferie... we Włoszech

Polska
Polscy policjanci gotowi na ferie... we Włoszech
policja.pl

Przez najbliższe dwa tygodnie czterech polskich policjantów będzie pełnić służbę we Włoszech. Funkcjonariusze pomogą włoskim kolegom podczas wspólnych patroli policyjnych na stokach narciarskich. Będzie można ich spotkać na obszarze Trydentu-Górnej Adygi w rejonie kurortu Moena, gdzie każdego roku tysiące polskich turystów przyjeżdża na ferie zimowe.

Polscy policjanci podążają wraz ze swoimi rodakami nie tylko w wakacyjnym sezonie turystycznym, ale również zimą. O bezpieczeństwo Polaków we Włoszech dbać będzie czterech funkcjonariuszy z komend: dolnośląskiej, śląskiej, małopolskiej i łódzkiej.

 

Na misję do Włoch jadą funkcjonariusze z bardzo dobrymi umiejętnościami jazdy na nartach, którzy mają uprawnienia instruktora narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego - poinformowała Komenda Główna Policji.

 

Funkcjonariusze mają pomagać włoskiej policji w rozmowach z polskimi turystami. Do ich zadań należeć będzie także podnoszenie poziomu bezpieczeństwa Polaków na stokach. Będą oni polskim turystom przypominać  o konieczności bezwzględnego przestrzegania prawa obowiązującego na terenie Włoch. A w razie potrzeby pomogą w szybkim kontakcie z polskimi placówkami dyplomatycznymi.

 

Komenda Główna Policji liczy, że doświadczenia polskiego patrolu we włoskich Alpach będzie można wykorzystać do zwiększenia skuteczności naszej policji w ośrodkach narciarskich.

 

polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie