Gdańsk: żółte głazy zatarasowały skrót mieszkańcom. Spór między osiedlami

Polska

Wyboista droga mieszkańców Osiedla Świętokrzyskiego w Gdańsku. Nie mogą dojechać do swoich domów, bo drogę zatarasowały im żółte głazy. Kamienie to znak wojny wspólnoty z miastem. - Jak to w polskim piekiełku, jeden drugiemu nie przepuści - mówią zrezygnowani mieszkańcy, którzy, aby dojechać do przychodni muszą nadłożyć około 1,5 km.

Mieszkańcy Osiedla Świętokrzyskiego nie mogą przejechać przez teren wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Świętokrzyskiej 134. Droga, która prowadziłą dotychczas ul. Jaworzniaków równolegle do ul. Świętokrzyskiej teraz jest zamknięta. Aby dojechać np. do przychodni, trzeba nadłożyć 1,5 km. Wspólnota, która zamknęła przejazd wyjaśniła, że czekała aż alternatywną ulicę wybuduje miasto.

 

Żółta blokada skrótu

 

Gdy wspólnota nie doczekała się porozumienia z sąsiednimi osiedlami w sprawie przejazdu przez swój teren, powołując się prawo własności zagrodziła przejazd żółtymi głazami. Tym samym okoliczni mieszkańcy nie mogą już tamtędy przejeżdżać.

 

Urząd miasta poinformował, że jest "bezsilny" i proponuje mieszkańcom, aby sami się dogadali ze wspólnotą lub jeździli dłuższą, wybudowaną już drogą.

 

Mieszkańcy nadkładają 1,5 km i pytają, dlaczego kwestia przejazdu nie została uregulowana już na etapie budowy osiedla.

 

Została dłuższa droga 

 

Urząd miasta nie zamierza jednak interweniować.

 

- Miasto zapewniło mieszkańcom osiedla dojazd przez ul. Jaworzniakow. Na pewno krótszy byłby dojazd przez drugie osiedle. Jednak jest to teren prywatny - tłumaczy Polsat News Dariusz Wołodźko.

 

- Dobrze, że chociaż kamienie na żółto pomalowali, bezpiecznie jest - powiedział Polsat News jeden z kierowców.

 

Polsat News

az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie