Włodzimierz Czarzasty w programie "Skandaliści". Godz. 20 w Polsat News

Polska
Włodzimierz Czarzasty w programie "Skandaliści". Godz. 20 w Polsat News
Polsat News

Znany z ostrego języka, ironicznego poczucia humoru i zamiłowania do kolorowych swetrów lider SLD Włodzimierz Czarzasty będzie gościem Agnieszki Gozdyry w programie "Skandaliści". Raport Ziobry wskazywał, że polityk należy do grupy "trzymającej władzę". W jakiej grupie jest dziś? Między innymi o tym o godz. 20 na antenie Polsat News.

Były sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a obecnie jeden z bardziej rozpoznawalnych polityków lewicy, zmierzy się z pytaniami prowadzącej program i publiczności. Na widowni zasiądą między innymi działacze konkurencyjnej Partii Razem i na pewno padną pytania o to, co to znaczy być w Polsce politykiem lewicy i czego ludzie oczekują od polityków. 
 
Działacz studencki, wydawca książek
 
Włodzimierz Czarzasty ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 80. był działaczem studenckim, od 1983 do 1990 należał do PZPR. Od 2006 roku jest przewodniczącym Stowarzyszenia Ordynacka, założonego przez byłych działaczy Zrzeszenia Studentów Polskich. 
 
Włodzimierz Czarzasty jest też wydawcą książek. Zasiadał w radzie nadzorczej Polskiego Radia. W maju 1999 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski powołał go w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, gdzie zajmował stanowisko sekretarza.
 
Bez postawionych zarzutów
 
Raport końcowy komisji śledczej do zbadania afery Rywina (tzw. raport Ziobry) wskazuje na Włodzimierza Czarzastego jako na członka słynnej tzw. grupy trzymającej władzę. Jednak nigdy nie postawiono mu w tej sprawie żadnych zarzutów. 
 
Od stycznia 2016 roku Włodzimierz Czarzasty jest przewodniczącym SLD, który nie ma obecnie swojej reprezentacji w Sejmie. Poza polityką jego pasją jest ornitologia - jest członkiem Ogólnopolskigo Stowarzyszenia Ochrony Ptaków. 
 
Polsat News
red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie