Światowy Dzień Walki z Rakiem. Darmowe badania w całej Polsce

Technologie

33 ośrodki onkologiczne organizują konsultacje z lekarzami i ekspertami z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem. Reporter Polsat News Krzysztof Bąk sprawdzał, gdzie i jakie badania można wykonać, a także co powinno nas niepokoić.

- Do dyspozycji wszystkich osób będą lekarze chirurdzy onkologiczni, ginekolodzy onkologiczni. Będą oni rozmawiać z pacjentami na temat profilaktyki i na temat ich obaw związanych z nowotworem - informuje Aleksandra Kwiecień, rzecznik małopolskiego oddziału NFZ.


Pamiętamy, pakiet zielonej karty - czyli pakiet szybkiego diagnozowania - działa skutecznie, natomiast zatyka się w momencie badań USG. Dlatego warto skorzystać z porad podczas dni otwartych.

 

Dzień Walki z Rakiem jest od 2005 r. organizowany pod egidą Międzynarodowej Unii do Walki z Rakiem (International Union Against Cancer - UICC) - organizacji pozarządowej z siedzibą w Genewie.


Z inicjatywy Polskiej Unii Onkologii od 2008 roku podczas Światowego Dnia Walki z Rakiem organizowane są dni otwarte w placówkach onkologicznych, podczas których można skorzystać z porad oraz bezpłatnych badań.

 

Polsat News

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie