Rząd nie zajął stanowiska ws. poparcia kandydatury Tuska

Polska
Rząd nie zajął stanowiska ws. poparcia kandydatury Tuska
PAP/Radek Pietruszka

- Nie ma jeszcze stanowiska rządu w kwestii ewentualnego poparcia dla kandydatury Donalda Tuska na drugą część kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej - powiedział w sobotę rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, dyskusja w tej sprawie odbędzie się w najbliższych tygodniach.

Donald Tusk zadeklarował w piątek na Malcie, że jest gotów kontynuować swoją pracę jako przewodniczący Rady Europejskiej, gdy w połowie roku zakończy się jego pierwsza kadencja na tym stanowisku.


Rzecznik rządu był pytany w sobotę, czy rząd poprze kandydaturę Tuska oraz jak ocenia szanse byłego premiera Polski na kontynuowanie kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej. - Rząd polski wbrew temu, co od wczoraj pojawia się w wielu mediach, nie podjął żadnej decyzji, nie ma jeszcze stanowiska rządu w tej sprawie - powiedział Bochenek.

 

"Dyskusja będzie rozgrywała się w najbliższych tygodniach"


- Oczywiście ta dyskusja będzie i ona będzie się rozgrywała w najbliższych tygodniach. Zobaczymy, jak do tego podejdą inni - dodał rzecznik Bochenek.


Zaznaczył, że podczas kadencji Tuska "doszło do wielkich kryzysów w UE - Brexit, kryzys imigracyjny, który doprowadził do jasno rysujących się podziałów w UE". - Myślę, że o tym warto pamiętać - powiedział.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie