Pół życia w ukryciu. Zabójca z Dolnego Śląska zatrzymany po 26 latach we Włoszech

Polska
Pół życia w ukryciu. Zabójca z Dolnego Śląska zatrzymany po 26 latach we Włoszech
Flickr/houstondwiPhotos mp

Od 26 lat był poszukiwany za gwałt i zabójstwo na Dolnym Śląsku. Tropiła go policja w całym kraju. Wpadł we Włoszech przy okazji śledztwa dotyczącego fałszowania dokumentów. Gdy włoscy karabinierzy przedstawili mu nakaz aresztowani 52 - latek nie krył zaskoczenia. W chwili obecnej wszczęta została już procedura ekstradycyjna.

Dolnośląscy policjanci od 1991 roku prowadzili poszukiwania mężczyzny, który zgwałcił, a potem zabił kobietę. Przestępca na tyle dobrze ukrywał się i zmieniał tożsamość, że przez 26 lat nie udało się go namierzyć. Śledczy podejrzewali, że w końcu opuścił Polskę.

 
I rzeczywiście ślady prowadziły najpierw do Francji, a następnie do Włoch. Okazało się, że policja z połwyspu apenińskiego prowadzi postępowanie dotyczące fałszerstwa dokumentów, a jednym z podejrzanych jest właśnie poszukiwany od 26 lat zabójca.

  

Dzięki współpracy w ramach sieci ENFAST polscy policjanci zwrócili się do włoskich kolegów o zatrzymanie poszukiwanego. Tym razem wszystko odbyło się błyskawicznie - od momentu potwierdzenia prawdziwej tożsamości do zatrzymania mężczyzny minęło zaledwie kilka godzin. Karabinierzy zatrzymali mężczyznę w okolicach miejsca jego zamieszkania. 52-latek był całkowicie zaskoczony. Teraz czeka na ekstradycję do Polski.

 

polsatnews.pl

az/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie