CBA: korupcja w Elektrowni Szczecin. Zatrzymano 12 osób

Polska
CBA: korupcja w Elektrowni Szczecin. Zatrzymano 12 osób
CBA

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali 12 osób - w tym pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena - w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do elektrowni. Na gorącym uczynku przyjęcia 50 000 zł łapówki CBA zatrzymało dyrektora ds. energii elektrowni. Jak ustalono dostarczana do elektrowni biomasa nie spełniała warunków technicznych, ale w zamian za łapówki, przymykano na to oko.

Zatrzymania to efekt śledztwa jakie CBA prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ws. korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin.

 

 Ustalono, że dostarczane  przez firmę biznesmena  transporty wcale nie były biomasą. Mimo to pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe,  potwierdzali, że ciężarówki były właśnie wypełnione odpowiednią technicznie biomasą. Przez to dochodziło do produkcji prądu z paliwa złej jakości.  

 

Funkcjonariusze CBA  zatrzymali 12 osób, w tym biznesmena  i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrowni Szczecin. Wśród zatrzymanych osób jest dyrektor ds. energii - główny inżynier Elektrowni Szczecin S.A. Dyrektora zatrzymano na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 000 zł.

 

Milion zł w gotówce

 

W wyniku przeszukań zabezpieczono ok. 1 mln zł gotówce, w tym  ponad 100 tys. zł. w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

 

Wstępne ustalenia wskazują na spowodowanie tym procederem wielomilionowych szkód na szkodę  spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej SA.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie