Izraelczyk podejrzany o wyłudzenie niemal 4 mln zł

Polska
Izraelczyk podejrzany o wyłudzenie niemal 4 mln zł
Polsat News

Obywatel Izraela Eyal P. jest podejrzany o wyłudzenie niemal 4 mln zł na szkodę ponad 100 klientów firmy Alpha Finex oraz o prowadzenie bez zezwolenia działalności maklerskiej; został aresztowany, grozi mu do 10 lat więzienia - podała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

- Wykorzystując fakt posiadania podwójnego obywatelstwa i uzyskując nowy paszport izraelski, Eyal P. w styczniu 2017 r. podjął próbę wyjazdu na Białoruś. W związku z obowiązującym zakazem Straż Graniczna uniemożliwiła podejrzanemu przekroczenie granicy i powiadomiła o powstałej sytuacji prokuraturę - poinformował w piątek prok. Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Dodał, że prokurator prowadząca postępowanie doprowadziła do zatrzymania podejrzanego, a następnie - do tymczasowego aresztowania na 3 miesiące przez sąd.

 

Zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni


Śledztwo to zostało przejęte w sierpniu 2016 r. z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przez wyspecjalizowany w prowadzeniu postępowań związanych z obrotem giełdowym Wydział II Śledczy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W październiku 2016 r., oprócz postawionego przez gdańską prokuraturę zarzutu z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, Eyal P. usłyszał dodatkowy zarzut popełnienia przestępstwa wyłudzenia mienia wielkiej wartości.

 

- Sprawa ma charakter rozwojowy, a do prokuratury zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni - podał Dziekański.

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie