Andrzej Duda zaprosił prezydenta Trumpa do złożenia wizyty w Polsce

Świat

Podczas spotkania z doradcą do spraw bezpieczeństwa prezydenta Donalda Trumpa, Michaelem Flynnem, minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski przekazał w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović zaproszenie dla prezydenta Trumpa do złożenia wizyty w Polsce.

Minister Szczerski, po rozmowach w Białym Domu, wyjaśnił korespondentom polskich mediów, że przywódcy Polski i Chorwacji chcieliby aby wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się podczas planowanego w lipcu „Szczytu Trójmorza”.

 

- Zaproszenie zostało przyjęte i teraz będziemy czekać na odpowiedź prezydenta Trumpa co do jego kalendarza - powiedział minister Szczerski.


Flynn zapewnił Szczerskiego, , że  „obecność wojsk USA w Polsce będzie stałym elementem stosunków polsko-amerykańskich”.

 

Ponad godzinne, zakończone w piątek nad ranem czasu polskiego, rozmowy w  Białym Domu, były najwyższej rangi spotkaniem w oficjalnych kontaktach polsko-amerykańskich od czasu  zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze