Owijają w płótno i bujają. Zaskakująca terapia relaksacyjna

Kultura

Bujanie niemowląt to jeden z najlepszych sposobów na ich uspokojenie. Idąc tym tropem w Japonii wymyślono terapię, która ma relaksować także dorosłych, a dokładniej świeżo upieczone mamy. Panie są zawijane od stóp do głów w płótno, a następnie delikatnie bujane. Niektórzy twierdzą, że taka terapia uspokaja, rozluźnia i łagodzi sztywność mięśni.

Jak tłumaczy organizatorka terapii w Tokio - Yayo Katayama, Japończycy w podobny sposób owijają małe dzieci, a potem bujają, żeby dobrze spały. - Ktoś kiedyś wpadł na pomysł, żeby zastosować tę samą metodę na dorosłych. Okazała się bardzo relaksująca. Uważamy, że to bardzo dobra terapia dla pań po porodzie, które skarżą się niekiedy na bóle ramion i bioder - przekonywała.

 

"Rozchodzi się przyjemne ciepło"

 

- Podczas takiej sesji po moim ciele rozchodzi się przyjemne ciepło. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam, więc trudno mi to opisać - powiedziała uczestniczka zajęć.

 

Specjaliści podchodzą jednak do tego pomysłu sceptyczne.

 

Specjaliści sceptyczni, popularność rośnie

 

- Kiedy sesja się kończy, problemy wracają. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jakie długoterminowe korzyści można z tego czerpać - ocenił kręgarz Shiro Oba.

 

Opinie lekarzy nie zmieniają faktu, że popularność terapii wciąż rośnie.

 

Reuters

ml/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie