List brytyjskiej królowej do dzieci z gminy Rychwał. Monarchini dziękuje za kartki ze świątecznymi życzeniami

Kultura
List brytyjskiej królowej do dzieci z gminy Rychwał. Monarchini dziękuje za kartki ze świątecznymi życzeniami
Facebook.com/Gmina Rychwał

Dzieci z gminy Rychwał (woj. wielkopolskie), które uczęszczają tam na zajęcia z angielskiego w szkole językowej, własnoręcznie zrobiły kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi i wysłały brytyjskiej monarchini. Królowa odpisała! "Spełniło się skromne marzenie dzieci" - napisała na profilu Rychwała lektorka angielskiego Kinga Jędro.

Uczniowie z Rychwała napisali do brytyjskiej monarchini list, w którym wspomnieli, że "uczą się języka angielskiego i poznają fakty na temat rodziny królewskiej oraz Zjednoczonego Królestwa". Dzieci napisały o swoich zainteresowaniach i opisały miasto Rychwał i region, w którym mieszkają.

 

Do listu dołączone zostały bożonarodzeniowe kartki z elementami wielkopolskiej tradycji, które dzieci wykonały własnoręcznie.

 

"Jej Wysokość wyraziła wdzięczność"

 

Seniorka brytyjskiej rodziny królewskiej i głowa Brytyjskiej Wspólnoty otrzymała korespondencję z powiatu konińskiego i zapoznawszy się z nią, uznała za stosowne przesłać odpowiedź.

 

"W odpowiedzi Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za nadesłane urocze kartki oraz życzenia świąteczne i noworoczne. Królowa życzy w liście radosnych świąt i spokojnego nowego roku. Oczywiście z uwagi na setki listów przychodzących codziennie do pałacu Buckingham ze wszystkich stron świata, królowa nie jest w stanie osobiście na nie odpowiedzieć. Dlatego pismo w jej imieniu podpisała pani Richenda Elton - ciesząca się największym zaufaniem dama dworu" - napisała na profilu Gminy Rychwał na Facebooku lektorka języka angielskiego Kinga Jędro.

 

"Odpowiedź otrzymaliśmy po miesiącu, a więc dość szybko biorąc pod uwagę ilość nadsyłanej korespondencji do pałacu. Niezwykła radość zapanowała na zajęciach kiedy pokazałam dzieciom list. Wiedziały, że ich skromne marzenie się spełniło" - napisała nauczycielka, któa ma nadzieję, że gest 90-letniej monarchini stanie się dla nich ogromną motywacją do uczenia się języków obcych.

 

 

polsatnews.pl

hlk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie