"Rostowski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu" - poseł PiS w "Tak czy Nie"

Polska

- Minister Jacek Rostowski, jako mistrz kreatywnej księgowości, powinien wykorzystać tę szansę, żeby milczeć. To, co on wyczyniał, jak nas zadłużył przez te swoje 8 lat, jak malował tę wyspę na zielono, to jest po prostu rozpacz czarna. Ten człowiek ma czelność pouczać wszystkich dookoła. Skandal – powiedział w programie "Tak czy Nie" poseł PiS Janusz Szewczak.

- Ten człowiek powinien chociażby w kwestii opóźnionego wprowadzenia MiFID-u (rynki instrumentów finansowych - z ang. Markets in Financial Instruments Directive), ponieść konsekwencje, ponieważ Polacy stracili bardzo poważne pieniądze. Konsekwencje być może nawet przed Trybunałem Stanu – powiedział Szewczak.


- Rostowski zapomniał, że miał wzrost PKB na poziomie 1,6 proc. i wtedy było cacy. Gdyby to ode mnie zależało zdecydowanie powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Optowałbym za tym - dodał.


- Wskaźniki są fatalne - powiedział były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News komentując dane o wzroście gospodarczym w Polsce. - Wynika to z braku inwestycji. Urzędnicy się boją podejmować decyzje wdrażające inwestycje publiczne - wyjaśnił polityk PO.


"Przedsiębiorcy się obawiają"


- Niestety mamy wiele powodów do zmartwień. Rząd zadłuża nas i przyszłe pokolenia Polaków. Wszyscy ekonomiści podkreślali, że przedsiębiorcy nie inwestują, bo obawiają się takiego braku stabilizacji – podkreślił Zbigniew Gryglas, poseł  Nowoczesnej. Jak dodał, "są bardzo poważne wątpliwości dot. przyjęcia budżetu państwa". - Jak sugerowaliśmy, najlepszym rozwiązaniem byłaby reasumpcja glosowania, żeby to nie budziło żadnych wątpliwości - zaznaczył Gryglas.


Zdaniem Szewczaka, "budżet nie jest dla wskaźników i satysfakcji opozycji czy rządu, tylko żeby ludzie czuli to we własnych kieszeniach i byli zadowoleni". - Na razie odbiór społeczny programów jest pozytywny. Wchodzi program Mieszkanie+, on będzie również motywował do pewnej koniunktury gospodarczej, bo budowa mieszkań, to jest cały przemysł około mieszkaniowy - dodał.

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy wierzysz, że plan Morawieckiego rozrusza polską gospodarkę?". Zdecydowana większość głosujących (69 proc.) odpowiedziała "nie". Przeciwnego zdania było 31 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

prz/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie