Schetyna: PiS zniszczy ten kraj

Polska
Schetyna: PiS zniszczy ten kraj
PAP/Marcin Bielecki

- Chcę iść w wariancie wyborczym, który wygra wybory z PiS; nie ma dla mnie ważniejszej rzeczy (…), niż odebrać im władzę, bo zniszczą ten kraj - powiedział w środę w Szczecinie przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna. Jak mówił, zatrzymanie PiS w wyborach samorządowych zwiększy szanse PO na wygraną w wyborach parlamentarnych.

- Musimy być gotowi do przyspieszonych wyborów samorządowych - powiedział Schetyna na otwartym spotkaniu z kilkudziesięcioma sympatykami PO.

 

- Dlatego będziemy walczyć o każdego radnego sejmiku wojewódzkiego, o każdego prezydenta ze 102 prezydentów w miastach prezydenckich po to, żeby powtórzyć wariant z lat 2006-2007. Bo jeżeli zatrzymamy ich (PiS - red.) w wyborach samorządowych w 2018 r. lub jeżeli będą przyspieszone jesienią 2017 r., to zwiększymy szanse na to, żeby wygrać wybory parlamentarne - powiedział Schetyna.

 

"Trzeba być razem i zrobić wszystko, żeby się nie pokłócić"

 

Podkreślił, że PO musi być i będzie przygotowana do najbliższych wyborów parlamentarnych.

 

- Opozycja musi być razem, ale chcę też powiedzieć w drugim zdaniu; wszyscy liderzy opozycji, wszyscy parlamentarzyści opozycji, wszyscy politycy opozycji muszą to wiedzieć, nie tylko PO. My jesteśmy największą partią, najbardziej doświadczoną, ale wszyscy muszą wiedzieć, że trzeba być razem i zrobić wszystko, żeby się nie pospierać i nie pokłócić - powiedział Schetyna. Jak dodał, tylko zjednoczona opozycja może pokonać PiS.

 

"Ciągle nad tym pracujemy, żeby dotrzeć do Polaków"

 

Zdaniem Schetyny, do wyborów muszą być gotowe partie polityczne, ale także środowiska obywatelskie, czy ruchy miejskie. - Musimy szukać otwarcia na taki sposób myślenia nawet jeżeli się różnimy i te różnice są poważne. To nie jest ważne, bo się będziemy kłócić później, jak Polska będzie normalnym i demokratycznym krajem, gdzie wszyscy będziemy się czuć, jak u siebie - powiedział szef PO.

 

- My nie jesteśmy i nigdy nie będziemy partią, która powie: oni dają 500 to my 700. My musimy szukać tego pomysłu, my ciągle nad tym pracujemy, żeby dotrzeć do Polaków - dodał przewodniczący PO.

 

Spotkanie ze Schetyną w Szczecinie było jednym z 20 zaplanowanych tego dnia na Pomorzu Zachodnim spotkań parlamentarzystów PO z mieszkańcami regionu. Politycy tej partii poruszają na nich bieżące wydarzenia polityczne i konsultują jej nowy program "Polska Obywatelska 2.0".

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie