Przemycali papierosy w drewnianych balach. CBŚP przejęło kontrabandę z Białorusi

Polska

Funkcjonariusze warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji i Służby Celnej udaremnili przemyt blisko 600 tys. papierosów ukrytych w specjalnie przygotowanych balach sosnowych, które przyjechały pociągiem z Białorusi. Wartość zabezpieczonych papierosów sięga 400 tys. złotych.

Według śledczych gdyby trafiły one do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby 700 tys. zł.

 

Papierosy były przemycane w specjalnie przygotowanych - sześciometrowych balach sosnowych, w których zostały wywiercone otwory o średnicy 10 cm. W otworach ukryto papierosy posklejane taśmą. Otwory zaczopowano w taki sposób, że nie było to widoczne i dopiero po użyciu siły można było stwierdzić, że wewnątrz znajdują się papierosy.

 

Towar przechwycili policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej z Warszawy i Białegostoku na rampie kolejowej w Sokółce.

 

- Bardzo rzadko policjanci spotykają się z taką metodą przemytu papierosów, gdyż przestępcy ponoszą duże koszty związane z przygotowaniem i logistyką takich ładunków, a korzyści nie są tak duże, jak w przypadku innych przemytów - powiedziała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz. Dodała, że sprawę przekazano do dalszego prowadzenia Izbie Celnej w Białymstoku.

 

PAP

 

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie