Nowy kanał dla pasjonatów świata. Polsat Doku rusza 10 lutego

Kultura

Polsat Doku to telewizja dla ludzi ciekawych świata - jego piękna, sekretów, problemów i tajemnic. Dla widzów zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami oraz dla fanów historii. Miłośników zwierząt, podróży, technologii oraz wszystkiego, co niezwykłe, intrygujące, warte poznania, doświadczenia i odkrycia. W ofercie kanału będzie ponad 700 godzin najnowszych produkcji z całego świata w jakości HD.

- Przygotowaliśmy wybór najlepszych, premierowych dokumentów z najodleglejszych zakątków globu. W Polsat Doku każdy znajdzie coś dla siebie. Coś co poszerzy horyzonty, pogłębi wiedzę o świecie, zachwyci lub zaszokuje. Pokażemy nagradzane na festiwalach, ambitne dokumenty oraz fascynujące, wysokobudżetowe produkcje adresowane do szerokiej publiczności – powiedział Radosław Sławiński, szef Polsat Doku.

 

Niewygodne i odważne tematy


Polsat Doku pokaże kontrowersyjne filmy poruszające niewygodne i odważne tematy jak np. wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha, wstrząsający dokument "Plac zabaw"  o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi.

 

Z kolei "Rozszyfrować ISIS" ujawni, że ponad stu profesjonalistów z branży telewizyjnej z Europy na zlecenie Państwa Islamskiego przygotowuje propagandowe nagrania, których celem jest rekrutacja do ISIS.

 

Szokująca seria "Przemytnicy" odkryje tajemnice międzynarodowego czarnego rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami, bronią.


Najbardziej gorące, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata pokazane zostaną z najbliższej perspektywy. Dokument "Żołnierze Allaha" to efekt pracy dziennikarza, który z ukrytą kamerą przeniknął do francuskiej komórki ISIS przygotowującej atak terrorystyczny.

 

W reportażu śledczym "Rosyjscy neo-naziści" pokazano mechanizm działania jednej z najbardziej brutalnych, prawicowych grup ekstremistycznych świata.

 

Historia w świetle najnowszych badań

 

Polsat Doku przedstawi nowe spojrzenie na historię w świetle najnowszej technologii badań i odkryć. Doskonała seria "Święta wojna" opowiadająca historię kilkusetletniego konfliktu islamu z chrześcijaństwem pokaże z szerszej perspektywy współczesny problem terroryzmu.

 

"Zbrodnie wojenne aliantów" odkryją ciemną stronę wojsk amerykańskich, walczących o wolność okupowanych narodów.

 

Natomiast w szokujący dokument "Doktorzy śmierci - Mengele i inni" przedstawi  przerażającą prawdę o niemieckich, japońskich oraz amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach.


Pasjonaci  zachwycających miejsc, zjawisk i wspaniałych zwierząt  zobaczą serię "Miasto niedźwiedzi polarnych" opowiadającą o kanadyjskim miasteczku Churchill, które każdej jesieni odwiedza ponad 1000 głodnych niedźwiedzi wędrujących do terenów łowieckich nad Zatoką Hudsona.

 

"Mikropotwory" to program, w którym David Attenborough przy wykorzystaniu najnowocześniejszych kamer pokaże fascynujący świat owadów, skorpionów, pajęczaków. Znakomity cykl "Katastrofy, które wstrząsnęły światem" opowiada o największych trzęsieniach ziemi, tsunami, wybuchach wulkanów ostatniego stulecia.


To tylko przedsmak bogatej oferty kanału dla wszystkich pasjonatów świata. W Polsat Doku każdego miesiąca czekają na widzów premiery najlepszych światowych produkcji dokumentalnych dla całej rodziny.

 

Nowy kanał startuje już 10 lutego. Polsat Doku będzie dostępny na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych.

 

Polsat

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie