Dachowanie radiowozu podczas pościgu - dwaj policjanci ranni

Polska
Dachowanie radiowozu
Galeria zdjęć (4)

Dwaj policjanci z wydziału ruchu drogowego w Gdyni zostali ranni podczas pościgu za autem, które w środę rano nie zatrzymało się na drodze do kontroli. Funkcjonariusze zostali poszkodowani po tym, jak ich radiowóz dachował. Policjanci trafili do szpitala.

- Obecnie nie znamy dokładnie okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Nie wiemy, czy pojazd, który uciekał, przyczynił się do wypadku - powiedział  rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, podkomisarz Krzysztof Kuśmierczyk.

 

Radiowóz policyjny dachował na drodze pomiędzy Kosakowem a Dębogórzem, niedaleko Gdyni.

 

Samochodem, który uciekał przed policjantami, była terenowa toyota. Kierowcy pojazdu udało się uciec. Policja poszukuje teraz ściganego auta.

 

- Kierowca był zatrzymywany do kontroli w Gdyni na ul. Kontenerowej. Nie zatrzymał się. Poszukiwany samochód to ciemna bądź czarna toyota. Informacje o samochodzie można zgłaszać do Komendy Powiatowej w Pucku lub Komendy Miejskiej Policji w Gdyni - powiedział podkomisarz Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni.

 

 

 

  

Zdjęcia wypadku policyjnego radiowozu dzięki uprzejmości portalu kaszuby24.pl.

 

Policja szuka kierowcy


Jak poinformowała naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Pucku asp. sztabowy Monika Bradtke, po ucieczce kierowca porzucił toyotę w lesie. Auto zostało już znalezione przez policję. Funkcjonariusze z użyciem psów tropiących przeczesali okoliczny teren, ale nie udało im się zatrzymać kierowcy.

 

Bradtke podała, że toyota land cruiser pochodziła z przestępstwa.

 

Radiowóz policyjny dachował na drodze pomiędzy Kosakowem a Dębogórzem, niedaleko Gdyni, goniąc kierowcę toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli. Ranni policjanci trafili do szpitala. Policja nie udziela informacji na tego stanu ich zdrowia.

 

Trwa też wyjaśnianie, w jaki sposób doszło do wypadku radiowozu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że między oboma pojazdami nie doszło wcześniej do zderzenia.

 

PAP, kaszuby24.pl

az/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie