Zrobili ustawkę na autostradzie. Policja ma trzech sprawców. Kiboli było stu

Polska
Zrobili ustawkę na autostradzie. Policja ma trzech sprawców. Kiboli było stu
Pomorska Policja

Trzech mężczyzn zatrzymała pomorska policja po sobotniej ustawce na autostradzie A1 w okolicy węzła Swarożyn niedaleko Tczewa. Kibice zatrzymali ruch, wysiedli z samochodów i gonili się między innymi pojazdami.

Policjanci z Tczewa ustalili dane prawie dwudziestu osób, które brały udział w tym zdarzeniu.

 

Większość z nich pochodzi z terenu Trójmiasta, ale są też osoby z innych województw.

 

Policja zatrzymała już trzech sprawców. Mieszkaniec Gdańska został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 zł, a kolejni ustaleni mężczyźni, 25-letni gdynianin i 21-latek z Gdańska będą odpowiadali przed sądem - policjanci skierowali już do sądu wniosek o ich ukaranie.

 

Sprawcy będą odpowiadać za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim oraz utrudnianie i tamowanie ruchu innym uczestnikom na drodze. Za te wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Kibice pomorskich drużyn piłkarskich spotkali się na autostradzie w sobotę, zatamowali ruch. Następnie wysiedli z pojazdów i gonili się po autostradzie. Łącznie w zdarzeniu brało udział około 100 mężczyzn. Byli dobrze przygotowani. Policja nieoficjalnie przyznała trójmiejskim mediom, że miała wcześniej informację o tym, że do takiego zdarzenia może dojść.

 

Niektórzy kibice przyjechali na miejsce samochodami z zakrytymi tablicami rejestracyjnymi. Za jazdę z zasłoniętymi numerami rejestracyjnymi będą odpowiadać za kolejne wykroczenie. Za ograniczenie czytelności tablicy rejestracyjnej grozi kara grzywny do 3 tys. złotych lub nagany.

 

  

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie