W Berlinie zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

Świat
W Berlinie zatrzymano trzech domniemanych terrorystów
Pixabay.com

W Berlinie doszło we wtorek do zatrzymania trzech domniemanych terrorystów podejrzanych o kontakty z Państwem Islamskim - podał wieczorem dziennik "Bild" na swojej stronie internetowej. Podejrzani byli częstymi gośćmi w meczecie Fussilet w dzielnicy Moabit.

Jak zaznacza "Bild", do tego samego berlińskiego meczetu przychodził Ani Amri - Tunezyjczyk, który w grudniu dokonał zamachu na uczestników jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie. Zginęło wówczas 12 osób, a ponad 50 zostało rannych.

 

Policja przeszukała pomieszczenia meczetu - pisze "Bild". Rewizję przeprowadzono także w mieszkaniach podejrzanych. Dwóch z nich jest zameldowanych w Berlinie.

 

Podejrzani o planowanie ataku

 

Rzecznik prokuratury potwierdził zatrzymanie podejrzanych. Zdaniem śledczych mężczyźni zamierzali wyjechać w rejon walk na Bliskim Wschodzie. Prokuratura prowadzi postępowanie w związku z podejrzeniem o planowanie aktu terroru skierowanego przeciwko państwu.

 

Jak zaznacza "Bild" podejrzani utrzymywali kontakty z IS w Iraku i Syrii, nie planowali jednak konkretnych zamachów na terenie Niemiec.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie