Program "Państwo w Państwie" nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

Polska
Program "Państwo w Państwie" nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
Polsat News

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nagrodziło program "Państwo w Państwie". Emitowany na antenie telewizji Polsat i Polsat News program został wyróżniony za materiał "Czy państwo radzi sobie z lichwą". Wyróżnienie przyznano w kategorii Nagrody Watergate.

Nagrodzony program opowiadał historię Jolanty Misztal, która pożyczyła od firmy udzielającej lichwiarskich pożyczek 25 tys. zł. W wyniku tej umowy straciła dom wart 12 razy tyle, a jej mąż załamał się i popełnił samobójstwo.


W maju, gdy wyemitowano program, lichwiarze, którzy odpowiadali za jej dramat nadal udzielali pożyczek, a notariusz wciąż sporządzał akty notarialne. Sprawa toczyła się od ponad 8 lat.


Poszkodowana zgłosiła sprawę do prokuratury. Okazało się, że jest jedną z blisko setki pokrzywdzonych. Wszyscy byli w trudnej sytuacji i pożyczali kwoty od lichwiarzy. Następnie tracili nieruchomości warte kilka razy więcej.

 

Dzięki emisji tego programu udało się doprowadzić do zmiany przepisów.


"Państwo w Państwie" to program  pokazujący naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędy wymiaru sprawiedliwości w postepowaniach wobec obywateli. Pokazuje losy ludzi, których wymiar sprawiedliwości skrzywdził. Upomina się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.


Nagrodzony program można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie