Niemcom nie podoba się dekret imigracyjny Trumpa. Składają oficjalny protest

Świat
Niemcom nie podoba się dekret imigracyjny Trumpa. Składają oficjalny protest
PAP/EPA/CARSTEN KOALL

MSZ Niemiec złożyło we wtorek oficjalny protest przeciwko decyzji prezydenta Donalda Trumpa zakazującej obywatelom siedmiu państw z muzułmańską większością wjazdu do USA. Kanclerz Angela Merkel po raz kolejny skrytykowała dekret prezydenta.  

Dyrektor departamentu politycznego w resorcie spraw zagranicznych Andreas Michelis spotkał się w tej sprawie we wtorek w siedzibie niemieckiego MSZ z przedstawicielem ambasady USA pełniącym obowiązki szefa placówki. W poniedziałek sekretarz stanu w niemieckim MSZ Markus Ederer przeprowadził rozmowę telefoniczną z tymczasowym szefem Departamentu Stanu USA.

 

Obaj niemieccy dyplomaci wyrazili negatywne stanowisko rządu Niemiec wobec nowych przepisów dotyczących wjazdu do USA i poprosili o pilne rozstrzygnięcie otwartych kwestii dotyczących osób o podwójnym obywatelstwie w sposób korzystny (dla strony niemieckiej)" - powiedziało agencji dpa źródło w MSZ w Berlinie.

 

Niemcy z syryjskim paszportem bez szans na wizę USA

 

Obecnie konsulaty USA na terenie Niemiec nie wydają wiz obywatelom Niemiec mającym dodatkowo paszport takich krajów jak Iran czy Syria.

 

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w minionych dniach kilkakrotnie krytykowała decyzję Trumpa. W poniedziałek oświadczyła, że dekret jest sprzeczny z ideą międzynarodowej pomocy dla uchodźców.

 

We wtorek podczas wizyty w Szwecji potwierdziła krytyczną, ocenę zaznaczając, że walka z terroryzmem nie może stanowić uzasadnienia dla polityki wymierzonej w całe kraje lub wszystkich wyznawców określonej religii.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie