Nie żyje jedna z ofiar karambolu na A1

Polska
Nie żyje jedna z ofiar karambolu na A1
Polsat News

Informację o śmierci poszkodowanego w karambolu mężczyzny podał we wtorek portal gminy Sulejów. Do karambolu doszło w ubiegły czwartek na autostradzie A1 w powiecie piotrkowskim (łódzkie). W obu kierunkach jazdy zderzyło się wówczas łącznie 76 samochodów, do szpitali trafiły 32 osoby.  

Jak podał portal gminy Sulejów, której zmarły mężczyzna był  mieszkańcem strażacy z lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali na jego rzecz zbiórkę krwi, która ma się odbyć w najbliższą sobotę. W obecnej sytuacji - będzie poświęcona jego pamięci, a zebrana krew zostanie przekazana pozostałym poszkodowanym.

 

W karambolach uczestniczyło 76 pojazdów

 

Do karamboli na autostradzie A1 doszło 26 stycznia między węzłami Tuszyn i Piotrków Tryb. Zachód na terenie powiatu piotrkowskiego - w obu kierunkach jazdy. Jak opowiadali świadkowie zdarzenia, tego dnia widoczność na drodze była bardzo ograniczona przez mgłę.

 

W obu wypadkach uczestniczyło łącznie 76 pojazdów - 46 w stronę Łodzi i 30 w stronę Częstochowy. W obu zdarzeniach poważniej ucierpiały 32 osoby, które z miejsca wypadków zostały przetransportowane do szpitali w Łodzi, Piotrkowie Tryb., Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim i Pabianicach.

 

Obecnie w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim śledztwo dot. karambolu na autostradzie A1 prowadzone jest ws. sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej życiu lub ciężkiemu uszczerbkowi na zdrowiu wielu osób oraz wystąpienia szkody materialnej w wielkich rozmiarach.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze