Darmowa komunikacja miejska dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Od września w Warszawie

Polska
Darmowa komunikacja miejska dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Od września w Warszawie
Flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Warszawski ratusz potwierdził we wtorek przed południem, że od 1 września w stolicy zacznie obowiązywać darmowa komunikacja miejska dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. "Zyskają na tym domowe budżety, zwiększy się liczba pasażerów i samodzielność dzieci" - napisała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Wprowadzamy komunikację za… jeden uśmiech" - napisała także na Facebooku Gronkiewicz-Waltz. 

 

"Karta Ucznia to nasza inwestycja w edukację i przyszłość. Zyskają na tym domowe budżety warszawiaków, zwiększy się liczba pasażerów i samodzielność dzieci. Skorzystają także inni użytkownicy dróg, ponieważ większość rodziców przestanie dowozić dzieci do szkół samochodami" - doprecyzowała.

 

 

Pomysł wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów pojawił się jesienią ubiegłego roku. Zabiegała o to radna Paulina Piechna-Więckiewicz, która napisała w tej sprawie interpelację.

 

W szkołach przeprowadzono ankiety dotyczące m.in. tego, ile dzieci skorzystałoby z tej ulgi. 80 proc. rodziców zadeklarowało, że jeśli darmowa komunikacja zostanie wprowadzona, przestaną podwozić dzieci do szkoły.

 

polsatnews.pl

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie