CBŚP rozbiło grupę wyłudzającą podatek VAT

Polska
CBŚP rozbiło grupę wyłudzającą podatek VAT
CBŚP

Cztery osoby, które wyłudziły blisko 7,5 mln zł podatku VAT, zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Suwałk - dowiedziała się PAP w CBŚP. Według ustaleń śledczych, tworzyli oni zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w wyłudzaniu VAT i "praniu" pieniędzy".

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

 

Jak ustalili śledczy, osoby zaangażowane w ten proceder oszukały Skarb Państwa na blisko 7,5 mln zł, poprzez składanie zaniżonych deklaracji podatku VAT. Ponadto, poprzez wystawianie fikcyjnych faktur, oszuści zalegalizowali około 16 mln zł.

 

- Zatrzymani zajmowali się nielegalnym procederem polegającym na fikcyjnym obrocie śrutą sojową, rzepakową i słonecznikową oraz innymi produktami pochodzenia roślinnego - poinformował kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP. Dodał, że śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

 

Funkcjonariusze CBŚP, wraz z przedstawicielami organów podatkowych z Wrocławia, zabezpieczyli dokumentację finansowo-księgową na użytek prowadzonych kontroli skarbowych wobec spółek uczestniczących w tych karuzelach podatkowych

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie