Bardzo dobry start kanału Super Polsat. Telewizja dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu

Kultura
Bardzo dobry start kanału Super Polsat. Telewizja dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu
Polsat

Super Polsat ruszył 2 stycznia. Zdecydowana większość jej programów jest dostosowana do odbioru przez osoby niepełnosprawne z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Stacja w pierwszym miesiącu nadawania uzyskała średnie udziały na poziomie 0,7 proc. w grupie wszystkich badanych oraz 0,81 proc. w grupie wiekowej 16-49 lat. Wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej miała udziały na poziomie 2 proc.

W ramówce nowego kanału znajdują się programy rozrywkowe, informacyjne, filmy, seriale. Stacja będzie również transmitować wydarzenia sportowe, a także wyjątkowe koncerty wyprodukowane przez Telewizję Polsat. Super Polsat dostępny jest od 2 stycznia w naziemnej telewizji cyfrowej (multipleks MUX 2), platformach satelitarnych i sieciach kablowych.

 

Telewizja dla niepełnosprawnych


- Zarówno w skali europejskiej, jak i w naszym kraju nie istnieje szeroko dostępne medium elektroniczne w tak istotny sposób przystosowane do odbioru przez osoby niepełnosprawne. Wierzymy, że stworzenie takiego programu ma głęboki sens, tak w wymiarze biznesowym jak i społecznym - powiedziała Monika Wojdyga-Makowska, dyrektor kanału Super Polsat.


Widzowie najchętniej wybierali Super Polsat w piątek, 20 stycznia. Wtedy to stacja uzyskała dotychczas najwyższe udziały - średnio 1,2 proc. w grupie wszystkich badanych oraz 1,63 proc. w grupie wiekowej 16-49 lat i aż 4,3 proc. wśród stacji dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej.


Rekordowe kabarety i Schwarzenegger


Spośród produkcji emitowanych dotychczas na antenie nowego kanału Grupy Polsat, najpopularniejszymi były "Kabaretowa Ekstraklasa" 20 stycznia o godzinie 21:55, którą obejrzało średnio ponad 315 tys. widzów, co przełożyło się na 2,5 proc. udziałów wśród wszystkich badanych i 3,1 proc. w grupie wiekowej 16-49 lat.


Następną najchętniej oglądaną pozycją był film "Komando" z Arnoldem Schwarzeneggerem emitowany na antenie Super Polsat w sobotę 21 stycznia o godzinie 20:00. Obejrzało go średnio prawie 270 tysięcy widzów, co przełożyło się na 1,7 proc. udziałów w grupie wiekowej 4+ oraz 2 proc. udziałów w grupie komercyjnej.

 

Z aktualnym programem kanału Super Polsat można zapoznać się tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie