80 sokołów na pokładzie samolotu. Miały wykupione miejsca

Świat
80 sokołów na pokładzie samolotu. Miały wykupione miejsca
Flickr/Smudge 9000/CC BY-SA 2.0

Saudyjski książę, chcąc przetransportować swoje ptaki do polowań, wykupił im miejsca w samolocie pasażerskim. Zdjęcia z pokładu maszyny obiegły internet i szybko stały się hitem. Odnaleźliśmy nagranie z 2014 r., na którym widać sokoły podróżujące z saudyjskim księciem.

Jako pierwszy podróż księcia z osiemdziesięcioma sokołami opisał portal Reddit, którego pracownik zapowiedział, że zamierza wkrótce ujawnić, skąd i dokąd leciał samolot, którym podróżował saudyjski książę i jego skrzydlata świta, jak zachowywały się ptaki na pokładzie i ile dokładnie trwał lot.

 

Choć zdjęcia i nagranie z podróży sokołów wywołało zaskoczenie w Stanach Zjednoczonych i Europie, transport ptaków do polowań w kabinie pasażerskiej samolotu nie jest na Bliskim Wschodzie rzadką praktyką. Od tysięcy lat polowanie z sokołami jest tam popularnym sportem, dlatego zdarza się, że właściciele zabierają ze sobą ptaki do samolotu.

 

 

 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich sokołom przyznawane są nawet specjalne zielone paszporty, które pozwalają na podróż zwierzęcia do takich krajów jak: Kuwejt, Oman, Katar, Arabia Saudyjska, Pakistan, Maroko czy Syria. Tego typu paszport jest ważny przez trzy lata.

 

Rzecznik linii lotniczych Flydubai powiedział w rozmowie z portalem The National, że sokoły mogą podróżować ich samolotami, o ile mają wykupione własne miejsce i są odpowiednio zabezpieczone. Na transport ptaków zezwalają też linie Etihad Airways.

 

Sokoły to narodowe ptaki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ich ceny potrafią sięgać nawet miliona dolarów.

 

polsatnews.pl, reddit.com

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie